Zobrazují se příspěvky se štítkemAnimals. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemAnimals. Zobrazit všechny příspěvky

17. 12. 2012

Nadace na ochranu zvířat

:)
Tak jsem dnes krom koupě hezkého dárku udělala i hezký skutek. Podobně jako Ceady na svém bogu psala, že koupila medvídka pro někoho blízkého, využila jsem nabídky pomoct zvířátkům. Není to nic za moc peněz a zároveň je to pro všechny milovníky zvířat (mezi které rozhodně patřím!).

Jde o výrobky, jejichž koupí finančně přispějete výše zmiňované nadaci. Na výběr máte mezi klíčenkami, podtácky, magnetky, hrníčky a taštičkami. A možná jsem tam zahlédla i trička, ale to si nejsem 100% jistá. Narazila jsem na ně v Pet Center v Oáze (Kladno) a v Rossmannovi. Určitě je najdete všude po republice ;)

Přihazuju odkaz na stránky Nekupto.cz, která tyto výrobky nabízí:
http://www.nekupto.cz/category/impulzivni-darky-submenu/mazlici/

Nevím sice, kolik přesně z částky jde na nadaci, ale ty tácky bych si koupila i bez toho. No řekněte, nejsou zlatí? :)



25. 11. 2012

Zaneprázdněnost.. je u konce! Juchůůů :)

Ahoj lidičky :)
Tak jsem asi po dvou týdnech zpátky na blogu. Určitě dneska strávím veškerý volný čas pročítáním vašich blogů :D Měla jsem moc práce do školy. Naštěstí mám všechno prozatimní hotové, testy také (některé o fous, ale na to se historie neptá :P).
Mezitím jsem sbírala inspiraci a shromažďovala nápady, o čem a jak napsat.. Už se tvoří článek o tom, jak myšička experimentovala v kuchyni :D Dort se mi povedl a byl vážně dobrý, takže vám k tomu přihodím i recept ;)

A co se u mě dělo?

Takto vypadal zkušební dort před tím promočním. Byl malý, hutný a celkem dobrý. Nechtěla jsem riskovat, a tak jsem nový recept vyzkoušela s předstihem. Mám radši nadýchanější těsto a navíc ho bylo málo, takže jsem se nakonec uchýlila k domácí klasice :)


POPELKA EXISTUJE!


Poprvé v životě jsem ochutnala dýňovou polévku. Nenadchlo mě to, ani neurazilo. Ale další si už nedám..


Co mě naopak velmi potěšilo, byly tyto pravé Hořické trubičky, které mi přivezl přítel odněkud z hor. Lepší jsem v životě nejedla.. tolik skořice, co v nich bylo.. ááách O:-)

Tímto uzavírám fotky s jídlem a zde následují další ze života.. většinou ze školy, kde jsme měli i studentskou párty (vlastní fotku nemám, takže nic nemůžu ukázat) + jsem byla na párty v pátek s holkama, ale nějak jsme se nefotily (nechápu proč, strašně hezky jsme se vyfikly :D).


Mám hroznýho nerva z lezení. Nejde mi to, pořád padám, potí se mi  ruce a tepovka se mi konstatně drží hodně vysoko :D Minulý pátek jsme trénovali pády. Nakonec jsem se odhodlala a vše ve zdraví přežila, ale garantuji vám, že už mě k tomu nikdo nikdy nedonutí!


Musela jsem oříznout fotku, takže se omlouvám za kvalitu :P Tohle bylo cvičení, kde jsme trénovali krizovou intervenci. Kromě odborné pomoci jako takové jsme řešili agresivní jedince na place, komunikaci s ním a jak se chovat, když na vás někdo míří pistolí. Asi byste to neřekli, ale pro nás to byla zábava. Jsme pošahaný ... :D

Snad nevadí, že tam mám cizí lidi, ale holkám není vidět do obličeje. To jsme sehraný tým, co? Tyhle hodiny jsou prostě nejzáživnější :)

Možná vás nebaví, že sem dávám často fotky ze školy. Ale to je můj denní chleba a fotky od jinud skoro nemám. Tak to prostě je. Alespoň je to něco jiného, co jinde neuvidíte :-P
Mějte se zatím fajn, večer sem přidám avizovaný článek o dortíku ;)

PS: a něco na zasmání... Toto video jsem natočila včera večer s drobečkama nenažranýma.. Nazvala jsem ho: "Čí je ta kaše?" :-D

30. 9. 2012

Školní minority report ;)

První týden v 3. semestru je úspěšně za mnou. A vážně netuším, jak to budu zvládat dalších 13, protože po tomhle jsem byla MEGA MEGA a ještě jednou MEGA unavená!!! =D Jak to lidi děláte? Mám dojem, že můj mozek ne a ne nastartovat.

Hned v pondělí ráno jsme se setkali s novým učitelem - externistou. Za každou 3. větou dělal sexistický narážky, zcela otevřeně mluvil o tom, jak se na jejich záchrance šuká (pardon) a o dalších věcech, které byste určitě nechtěli vědět... Jeho první reakce na mne, když četl prezenci, byla: "Vy byste se měla vdát, máte hrozný jméno!"... What the hell? Budu si na něj muset ještě nějaký čas zvykat, ale na příští hodinu rozhodně nepůjdu s výstřihem! ;)

V úterý to celkem šlo, místo praxí jsme si museli zařizovat praxe :D Večer jsem dokonce stihla i nějaký to 1, 2, 3 malá pivíčka a šla jsem spokojeně spát ve 12.

Ve středu nás čekalo nepříjemné překvapení v podobě písemky. Jo, 3. den školy! Samozřejmě, že nikdo nic neuměl :P Celkově se ten den dal přežít, protože nám něco odpadlo díky Strahov Open air - který pořádá naše škola. I tak jsem doma usnula u televize (což se mi normálně vůbec nestává).

Ve čtvrtek to bylo opravdu vyčerpávající, protože jsem měla od 8 do 8 (jak u nás říkáme: Máš desítku nebo dvanáctku?). Ranní přednáška odpadla, což jsem samozřejmě nevěděla -> je fajn být ve škole o dvě hodiny dřív... Dostala jsem k tomu navíc za úkol referát a 2 prezentace. Rozdělování stylem "Nikdo si nechce vzít prezentace, tak je udělá prvních pět lidí" mě vážně baví, když jsem jako první v pořadí.

Díky bohu, že byl v pátek státní svátek :) Celkově mi odpadla asi třetina výuky a stejně mě to unavilo. Celý prodloužený víkend jsem pak strávila buď u přítele nebo u sebe doma a střídavě jsem hlídala papoušky nebo králíčka. Do toho se snažím udělat tu jednu pitomou práci a nějak mi to nejde :(

Sameček

Papouščátka milují kolíčky a věšák je pro ně super prolejzačka. A co teprve prádlo, které mi pomáhají rozebrat (rozuměj rozkousat)! :D

Samička


Na chvilku jsem se od učení rozptýlila předěláváním vzhledu blogu. Jak se vám změna líbí? ;) Doufám, že máte ve škole víc klidu a kratší vyučování!

Miky

19. 9. 2012

Za zvířátky

Po bláznivém pátku a sobotě jsem se musela trochu zrelaxovat, a tak jsem navrhla přítelovi, jestli se nezajdeme projít. Ráda chodím do lesa, který se jmenuje "Bažantnice" a nachází se jen kousíček od místa, kde bydlím. Navíc kolem něj chodíme i běhat. Zvykli jsme si procházet se právě v něm a po jeho okolí, protože je to tam prostě krásné v jakoukoliv roční dobu ;) Vzali jsme s sebou i staré pečivo, jelikož jsme předem věděli, že zajdeme k rybníku, kde pravidelně krmíme kačenky a kačery :)



V pondělí jsem musela jít na studijní oddělení zařídit hromadu věcí. Tušila jsem, jaká obrovská fronta tam bude, takže jsem radši vyrazila hned na začátek úředních hodin. Počkala jsem si ve frontě skoro 2 hodiny... V té nevětrané chodbě jsem měla co dělat, abych s sebou nesekla o zem. Pak jsem dalších 20 minut vše zařizovala (paní je vážně zbržděná!). Abych se uklidnila, stavila jsem se cestou zpátky u babičky a dědečka. Dlouho jsem je neviděla a ony jsou na mé návštěvy docela zvyklí.

Zrovna byli v plném zápalu vaření a kuchtění, tak jsem se jala jim pomoci. Vypeckovala jsem všechny švestky (a že jich bylo asi 15 kg!! :D), obalila řízky a nakrájela brambory. Za odměnu jsem dostala oběd :)

To nejsou všechny švestky :D

Pro miláčka

S mákem i drobenkou

Dorazil i přítel a děda nás odvezl autem do centra města. Abu si koupil lístky na hokej (šílenství okolo Jágra :P). Potom jsme se procházeli už bez dědy městem a obhlíželi výlohy a obchody. Chtěla jsem najít nějakou inspiraci, co dát k blížícím se narozeninám právě zmiňovaného dědečka, ale místo toho jsem jen narážela na věci, které bych koupila sama sobě :D Nakonec jsem si koupila jen nezbytné věci do školy.
Když nám vyhládlo, koupili jsme si Fornetti a k tomu malinovku. Protože bylo stále ještě slunné a teplé odpoledne, sedli jsme si s tím vším na lavičku do zámecké zahrady a vyhlíželi medvídka v medvědáriu. Nejdřív jsme ho neviděli, a tak jsme se zabavili bubli fukem, který mi Abu jen tak koupil :)




No je vidět, že Abu není tak dobrý fotograf, protože nezachytil ani jednu z mých úžasně velkých bublin :D

 
Bublinky asi méďu vylákaly ven a my ho objevily, jak dřepí ve vodě.




Takovéhle dny mi budou moc chybět. Venku už není takové teplo a v pondělí mi začíná škola, kde budu od nevidím do nevidím. Musím si sama sobě slíbit, že se budu snažit alespoň o víkendech chodit ven :)