Zobrazují se příspěvky se štítkemDiary. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemDiary. Zobrazit všechny příspěvky

8. 2. 2013

Kaufland!

Pořád v hlavě slyším tu znělku...


Děda s babičkou bydlí prakticky tři minuty peší chůze od zmiňovaného supermarketu. Jsou to ti nejmilejší lidé, jaké znám. Opravdu senzační a já je moc ráda navštěvuji. Ale běda, pokud padne řeč na téma nakupování. Existuje fobie z těchto míst? Protože jestli ano, zajímal by mě její název, abych si ji mohla přidat k těm ostatním, co mám :D

Není to - zatím - ještě fobie, spíš odpor, ale kdyby mě někdo nutil nakupovat tam častěji než 2x do měsíce, stala by se z toho jisto jistě má noční můra number one! Zkuste si jít koupit kaiserky a pár sušenek (jakožto SOS zásoby na hory, kde budu mít jenom POLOPENZI!! :-O) do Kauflandu a jemu podobných míst.. Vím, že ve čtvrtek jsou vždy nové slevy, a tak jsem se rozhodla odložit nevyhnutelný nákup až na dnešní odpoledne.
Nepomohla jsem si ani trochu :P

Pamatuji si, jak jsem se s přítelem a jeho kamarády vracela v 7 ráno z dlouhé oslavy narozenin... možná o něco dříve, nevím, kdy se otvírá, ale i když nám už promile jistě vyprchaly, nemohli jsme se přestat smát výjevu před vchodem do obchoďáku. Kámoš si to dokonce musel vyfotit. Jasně, že je to neslušné, ale to prostě jinak nešlo :D A nejhorší na tom je, že moje babička patří mezi tento prototyp důchodců. To je také důvod, proč chodím (snad celý svůj život) nakupovat pouze s dědou. Vždy to byl elegán a má styl ;) Kdybych mohla, tak bych vám ho na nakupování i půjčila :)))

Nechci, aby to vyznělo agresivně nebo nenávistně. Do jisté míry je chápu. Vždyť musí počítat každou korunu a koupit věci ve slevě se vyplatí. Nebo to tak bývalo dřív.. I přesto to neschvaluji, protože jít nakupovat čistě podle slevového letáku přece nemůže být ve výsledku levné.
1. kategorie - lidé, co jdou nakoupit 3 věci a odejdou se 3 taškami
2. kategorie - lidé, kteří mají striktně sepsaný seznam věcí ve slevách, které vlastně už ani prakticky ve slevě nejsou (spíš jsou v meziobdobí uměle předražené)
3. kategorie - lidé, co si nakoupí např. 10 sušenek za 3.90, i když je vůbec nepotřebují, ale musí je mít, protože je to levné a "To se vyplatí" ;-D

A když už jsem se do té neuvěřitelné tlačenice dostala, zastavila jsem se pro klid duše v DM a koupila si pár maličkostí na hory a zároveň jako odměnu za zkoušky, které již mám, díky bohu, za sebou :)


24. 1. 2013

Zkouškové zkouškovééé

Začínám docela magořit ... Ale ještě je to v pohodě, teprve až začnu panikařit, bude to zajímavější :D Hodně z vás teď píše o tom, jak se učí, a tak nestíhá moc psát na blog. No já když si chci odpočinout od učení, tak jdu vždy na blog nebo na jiný blogy :)) Zkouškový je jedno z mých nejméně oblíbených období v roce (speciálně to letní, kdy se vám chce spíš na koupák než na židli/postel/zem - podle toho, kde se vám zrovna válí učení). Hlavně středoškoláci nebo ti, co na VŠ nikdy nechodili, si myslí, že je to období volna, kdy se musíte párkrát něco naučit. No kéž by! ;)

Jasně, že se neučím nonstop každý den celé zkouškové, ale ani nemám čas si jít někam nakoupit a užívat si jiných radostí :P Stejně většinu času strávím neefektivním učením a pár hodin před zkouškou to sypu do hlavy, ale svědomí by mi nedalo, kdybych šla někam, kam zrovna nemusím...

A protože nemám příliš o čem psát, ukážu vám fotky z dnešního dne :) Pardon za kvalitu, ale je to focené mobilem, protože můj foťák se neumí domluvit s baterkama :P

Vypadám jak obluda z obludária :D Berte to jako informativní obrázek, o kolik jsem si nechala zkrátit vlasy.

Otestovala jsem dárek od Abua - pečený domácí čaj
 
Obsahuje borůvky a kardamon + šťávu, stačí použít 3 lžíce ;)

Přišla mi zásilka z Mixit, už se těším na ochutnávku!

Jako vždy, zvládám roli studenta a chovatele v jednom :D

PS: chystám se napsat článek o henně, zítra musím během dne stihnout písemné i ústní zkoušení (u toho je nejhorší čekání než příjdete na řadu), využít svůj hlasovací lístek (protože minule jsem to nějak nezvládla :D), připravit se na maturitní ples gymplu, kam jsem chodívala, a užít si ho s kamarády (a nejraději si vylít všechny informace z hlavy! :P).

20. 1. 2013

3. lednový týden

Je tu neděle a s ní přichází i souhrn dalšího týdne. Venku je takové mrazivo, že stejně jenom sedím u počítače a přemýšlím o čem vám budu psát ;)

V pondělí jsem se celý den a i přes noc učila na zkoušku z farmakologie. Jaké překvapení mě čekalo v úterý, když jsem zjistila, že se nekoná v Kladně (jak jsem automaticky předpokládala), ale někde v Sokolově (kde to k sakru je?) a to přímo v čase, kdy už zkouška začínala :D Ták nic. Ztratila jsem jeden pokus, to by mi nijak nevadilo. Ze židle mě zvedl teprve fakt, že už není žádný volný termín. Doteď nejsem přihlášená ke zkoušce. Větší chaos než na naší škole těžko jinde najdete ;)

V úterý jsem mimo jiné také pekla vlastní dort, šla nakoupit, vykoupala se, uklidila doma a oslavila s bráškou narozeniny. Všechno jde, když se chce :D



Ve středu jsem se zase učila, tentokrát na klasifikovaný zápočet. V podstatě mezi ním a zkouškou není žádný rozdíl, až na to, že na zápočet máte pouze 1 pokus a na zkoušku 3, takže se musíte víc snažit. Moc zajímavý program, že? :P

Ve čtvrtek ráno jsem si to tedy odbyla a už vím, že mám za A. Jupija jou! :D Myslím, že jsem pak jenom spala a spala a spala. Učím se hlavně přes noc, takže to ostatně dá rozum.. A večer jsme se s přítelem chtěli podívat na film, tak jsem stáhla pohádku "Tajemství staré bambitky", kterou hodnotím jako jednu z nejpodařenějších z poslední doby! ;)

Pátek byl takový obíhací. Musela jsem do spořitelny pro novou bezkontaktní kartičku. Někde je na to prý reklama s USAinem ušním boltcem, musím ji najít :D Naobědvala jsem se u babičky (až k prasknutí) a zašla jsem si ke kadeřnici, která sídlí ve stejném baráku. Nepředváděla na mě nic extra, prostě jsem potřebovala zkrátit vlasy kvůli třepícím se konečkům.. tak o 20 centimetrů :) Ani střih mi nedělala, protože pak mi vlasy vylézají z culíku a to nemám ráda. Stříhala mě speciálně nahřátými nůžkami, aby tím ošetřila konečky právě před třepením. Tak dám za čas vědět, jestli to k něčemu bylo ;) Také mě česala růžovým tangle teezerem.. no nic moc. Nebylo to tak hrozné, ale čekala bych víc, když to všichni tak opěvujou. Měla jsem dojem, že mi hlavu přejela pohrabáčem :P

V sobotu jsem s přítelem jela do divadla na Vinohradech. Dostali jsme k Vánocům dárkem představení "Jistě pane ministře" :) Bylo to super, násmáli jsme se a poté jsme ještě šli na oslavu narozenin kamarádky. Takže můj krásný kabát a outfit do divadla momentálně smrdí po cigárech a hospodě :P

A dnešek jsem celý strávila poflakováním na internetu. Jak trávite zimní dny vy? Piště do komentářů, nebo dávejte odkazy na články, moc ráda si přečtu i odpočinkovou literaturu :)))

15. 1. 2013

Random photos - Vol.2

Nazdárek spinkálci ;)
(předpokládám, že většina lidí chodí spát po půlnoci)

Už jsem se tu dlouho neukázala. Věřte, že bych radši brouzdala po blozích a po netu, než se učila, ale je leden a s ním začalo i zkouškové. Což všechno vysvětluje :) A kdo to nepoznal, tomu momentálně pěkně závidím :D (Já vím, že se to nemá..)

Chci si na chvilku orazit, a protože prokrastinovat se musí za každých okolností (urgentně nestíhám! :P), budu se věnovat i vám a hodím sem na ukázku random fotečky z mobilu, které jsem posbírala od začátku nového roku. Taky abyste věděli, že jsem neumřela... :D

přelom roku 2012/2013

na chaloupce - v roli hlavního topiče :)

Frodíček mě poctivě kontroluje při učení <3

Málem jsem ji zasedla! :D

Vánoční dáreček - čajový set i se sypaným čajem..

před oslavou mých 23. narozenin ;)

kytička od Abua O:-)
Vlevo: přečtená včera, uprostřed: právě čtu, vpravo: beru si ji na lyžák

A tohle je nejnovější fotka... Ach jo :D
PS: jak se vám líbí sníh? Mě moc. Konečně to venku vypadá jako v zimě a snad se na horách udrží až do jara, aby si lyžníci a běžkaři pořádně užili své dovolené. Snad budu mezi nimi :))

4. 1. 2013

Jak na nový rok, tak po celý rok! :)


Rčení mi nevadí, ale pouze pokud bych si mohla vybrat, na co to bude platit ;)
Na Nový rok jsem totiž byla opilá, moji kamarádi zrovna tak, váleli jsme se všichni po zemi a nalévali si do pusy šampaňské :D To uklízení ráno a celkový shon bych si už moc zopakovat nechtěla :P Ale co teprve to učení, které provozuju od doby, co jsem se vrátila domů? No, jestli mě tohle čeká celý rok... uffff. Každý den jeden test a v pondělí pro jistotu hned 3 za sebou.

Na druhou stranu se mi na blog přihlásili další followeři, což mi udělalo velkou radost a dalo mi to sílu k tomu, abych se věnovala blogu minimálně tak, jako do teď :) Děkuji moc, milý Nový roku, za tak hezký dáreček!

Doufám, že se na mě v roce 2013 budou lepit jen samí pozitivní lidé a ti ošklivý mi dají pokoj. I když začátek ledna stvořený jako podle krimi scénáře a neustále promílaná amnestie značí spíš naprostý chaos. Už mi to dochází... Bude to velká divoká jízda!! :D Máte rádi adrenalin? :P

Mimochodem, ne na každý Nový rok jsem opitá, ale po tomhle Silvestru.. Řekněte sami:

KUFR

Byla jsem v týmu s Bez... Akorát nikdo nevyhrál, protože se to nedohrálo :))

Mé dvojče se žvýkačkou.. co víc dodat... :D

Twister s gymnastikou ;)

Vymyslela jsem to, tak jsem si to taky schytala ... :P

S miláčkem <3

Bezinka zlobivá, se mnou vytřela!!!
A to je radši konec, přátelé... :DDD

26. 12. 2012

Oběd u prarodičů

Ne, že bych u nich nejedla často :D Ale tohle je každoroční povánoční tradice. Vždy 26. prosince, vždy je kachna se zelím a bramborovýma knedlíkama a vždy se všichni nacpeme k prasknutí. Pro mě, speciálně, babička udělala kuře, ale stejně mám ze všeho nejradši to zelí :))


Také si výjimečně právě k tomuto slavnostnímu menu dávám pivo. V zimě ho normálně nepiju, ale v tuhle chvíli mi příjde vhod. Naše babička je neustálá vycpávačka žaludků :D Zjistila jsem, že je to obdobné asi všude (hlavně v ČR a SR). Před hlavním jídlem plný talíř polévky, jako zákusek jablečný závin, ovoce a navrch vánoční cukroví. K tomu neustálé připomínání, že si můžeme přidat.... Uffff.

Domů jsme se dokutálely pěkně zformovaný do kuličky :P Celé odpoledne poté se snažím učit na zkoušky, ale zas a znova usínám nad stolem. Jestli je tohle cena za dobrý oběd, tak ode dneška vařím jen vegetariánské jídlo, protože žádný předmět opakovat nechci ;)
Máte doma podobnou tradici? Jestli ano, doufám, že jste to zvládli strávit lépe než já :)

25. 11. 2012

Zaneprázdněnost.. je u konce! Juchůůů :)

Ahoj lidičky :)
Tak jsem asi po dvou týdnech zpátky na blogu. Určitě dneska strávím veškerý volný čas pročítáním vašich blogů :D Měla jsem moc práce do školy. Naštěstí mám všechno prozatimní hotové, testy také (některé o fous, ale na to se historie neptá :P).
Mezitím jsem sbírala inspiraci a shromažďovala nápady, o čem a jak napsat.. Už se tvoří článek o tom, jak myšička experimentovala v kuchyni :D Dort se mi povedl a byl vážně dobrý, takže vám k tomu přihodím i recept ;)

A co se u mě dělo?

Takto vypadal zkušební dort před tím promočním. Byl malý, hutný a celkem dobrý. Nechtěla jsem riskovat, a tak jsem nový recept vyzkoušela s předstihem. Mám radši nadýchanější těsto a navíc ho bylo málo, takže jsem se nakonec uchýlila k domácí klasice :)


POPELKA EXISTUJE!


Poprvé v životě jsem ochutnala dýňovou polévku. Nenadchlo mě to, ani neurazilo. Ale další si už nedám..


Co mě naopak velmi potěšilo, byly tyto pravé Hořické trubičky, které mi přivezl přítel odněkud z hor. Lepší jsem v životě nejedla.. tolik skořice, co v nich bylo.. ááách O:-)

Tímto uzavírám fotky s jídlem a zde následují další ze života.. většinou ze školy, kde jsme měli i studentskou párty (vlastní fotku nemám, takže nic nemůžu ukázat) + jsem byla na párty v pátek s holkama, ale nějak jsme se nefotily (nechápu proč, strašně hezky jsme se vyfikly :D).


Mám hroznýho nerva z lezení. Nejde mi to, pořád padám, potí se mi  ruce a tepovka se mi konstatně drží hodně vysoko :D Minulý pátek jsme trénovali pády. Nakonec jsem se odhodlala a vše ve zdraví přežila, ale garantuji vám, že už mě k tomu nikdo nikdy nedonutí!


Musela jsem oříznout fotku, takže se omlouvám za kvalitu :P Tohle bylo cvičení, kde jsme trénovali krizovou intervenci. Kromě odborné pomoci jako takové jsme řešili agresivní jedince na place, komunikaci s ním a jak se chovat, když na vás někdo míří pistolí. Asi byste to neřekli, ale pro nás to byla zábava. Jsme pošahaný ... :D

Snad nevadí, že tam mám cizí lidi, ale holkám není vidět do obličeje. To jsme sehraný tým, co? Tyhle hodiny jsou prostě nejzáživnější :)

Možná vás nebaví, že sem dávám často fotky ze školy. Ale to je můj denní chleba a fotky od jinud skoro nemám. Tak to prostě je. Alespoň je to něco jiného, co jinde neuvidíte :-P
Mějte se zatím fajn, večer sem přidám avizovaný článek o dortíku ;)

PS: a něco na zasmání... Toto video jsem natočila včera večer s drobečkama nenažranýma.. Nazvala jsem ho: "Čí je ta kaše?" :-D

10. 11. 2012

Jak promují inženýři


Dnes byl velký den pro mého přítele, pana ekonoma, konečně vystudovaného inženýra a v budoucnu určitě movitého manžela. Hahaha, dělám si srandu :D Především to bylo pro potrhlýho rošťáka, který kazil celý ceremoniál :-D Vůbec to nebral vážně a celou dobu se s někým bavil, nedělal co měl a piškvořil se na mě z dálky (učitelé si o něm museli myslet něco šíleného, když přede všemi vyplazoval jazyk). A přesně takového blázínka já miluju <3 No, ale jako bohatej pan podnikatel by mi udělal moc velkou radost! :-D


Sice to nebyla má promoce, ale i tak jsem řešila co na sebe. Kdybych to byla já, kdo by dostával diplom, jednoznačně bych volila šaty. Ale takto to vyhrály džíny a teplý kabát s kozačkami ve stejné barvě ;) Jako hlavní barvu jsem zvolila růžovou, kterou doplňovaly stříbrné šperky a fialová.

Růžová ---> tílko, svetr, náušnice, rtěnka a lak na nehtech.
Stříbrná ---> kamínky na tílku, náušnice, hodinky, přeska na kabelce.
Fialová ---> kabelka, šála, rukavice.

Tuhle rtěnku jsem si moc oblíbila!

Tentokrát jsem se opravdu dobře trefila, protože mi bylo hezky teploučko, ať jsem byla venku nebo uvnitř. Líčení jsem už tak dobře nezpracovala. Vlastně vůbec, protože se odjíždělo brzo ráno. Což je situace, kterou obvykle v sobotu neprožívám, takže jsem se stihla akorát vykoupat a obléct :))) Domalovávala jsem se v příšerných podmínkách na toaletách a hned na to se ještě zpotila z toho kolotoče. Ještě, že jsem fotila lidi okolo a ne sebe :D

Líčení: nude + dvoubarevná tužka na oči.
 
Odpoledne už bylo tepleji, takže jsem se po příjezdu domů převlékla do pohodlnějších kozaček (bez podpatku) a přes sebe hodila lehčí podzimní kabát. Takto jsem pak vyrazila na slavnostní oběd.

Takový steak z lososa bych chtěla umět ;)

PS: nosit talár a čepičku není tak snadné, jak se zdá. Tu čapku jsem si správně nasadila až na potřetí! :-D


31. 10. 2012

Šmélo článek :-)

Mám tu pro vás jen takový rychlý soupis poznatků za tento týden, protože toho mám opravdu moc a na blog už příliš času nezbývá. Taky si necháváte učení na poslední chvíli? :-D U mě klasika! Zítra mě čekají další dva testy a já dělám co? Úspěšně prokrastinuju na internetu :-))


  1. Konečně jsem vyhrabala zimní boty ze sklepa... To je taková úleva, když je nohám teploučko .)
  2. Asi začínám být rozmazlená. Napouším si vanu horkou vodou a dokonce jsem zapnula i topení. Dříve jsem se spíš sprchovala a když byla zima, tak se víc oblékla nebo zahřála pohybem.
  3. Je to zhruba tři dny, co jsem začala plánovat, jak upeču přítelovi dort. Bude to pro mne velký experiment, takže se trochu bojím, jak to dopadne. I tak jsem natěšená jako malé dítě. Myslím, že z toho budu mít větší radost než Abu :-D Mimochodem, koukáte někdo na seriál "Báječné dorty"? Zbožňuju pečení, až si někdy říkám, že jsem si vybrala blbou školu :-P
  4. Se školou souvisí další bod. Ten sprostý pán učitel, o kterém jsem se již dříve zmiňovala, si mě pořád chtěl přidat na FB. Šťouchal do mě a tak a já ho ignorovala, ignorovala.. až do pondělka. Měla jsem asi dobrou náladu, nebo co mě to popadlo. Teď toho docela lituju ... Včera večer mi začal psát a pro jistotu i dneska ráno. Je to teda síla. Máte s něčím podobným zkušenosti? Dosud by mě nenapadlo, že existuje něco horšího než "My mom's on facebook" :-D
  5. Včera jsem viděla porod císařškým řezem. Čím dál tím víc se utvrzuji v tom, že chci pracovat s dětmi. Asi jsem si vybrala blbou školu...
  6. Mám ráda praktické vyučování. Fakt hrozně moc. Nikdy jsem se nešprtala a od malička se neumím učit (navíc čtu hrozně pomalu). Dneska jsme pro změnu trénovali sundavání motorkářské helmy, nasazování krčního límce atd. A za týden nás čeká vyprošťování z auta se vším všudy okolo. Doufám, že nebude moc velká zima :-)
  7. Chystám pro vás cyklus článků o lidech, kteří mi jsou svým způsobem blízcí. Jako první z nich uvedu svoji maminku, protože jsem s ní od počátku své existence. Někdo by mohl namítnout, že to platí i o mém dvojčeti, ale dáma má přednost ;-)
A jak se máte vy?  Co vás baví a co se změnilo v poslední době? Pište, jsem zvědavá :-)

Já jsem ten prcek vlevo..

5. 10. 2012

5. října v bodech

  • Dojíždění do Prahy mi vůbec nechybělo :-P
  • Na první lekci v lezení jsme nelezli. Za to jsme se naučili uzly a poslechli si, kolik lidí okolo našeho vyučujícího se zabilo nebo zranilo při horolezectví. Dobrý vědět!
  • Po letní přestávce si zase musím zvyknout na metro :-D
  • Po letní přestávce si ráda zvyknu na bageterii Boulleward (mňam mňam mňam).
  • První cvika ze sebeobrany - učitel, s kterým si tykáme, je naprosto super. Všechny ty bojové pohyby dělá s lehkostí baletky. Obdivuju ho! ;-) Nám to už tak dobře nešlo, ale pochválil nás.
  • Kámoška nemá čas 2 minuty, aby mi odepsala na blbou sms... :-(
  • Jinačí kámoška měla naopak čas dvě hodiny :-)
  • To počasí, sportování a celkové vytížení týdne mi snížilo imunitu. Něco na mě leze. Čajíčkuju.
  • Rozhodla jsem se rozloučit s některými knížkami (žlutá bible a spol.) a prodám je. Krize je krize :-P
  • Dostala jsem balíček první objednávky z Oriflame. Budu zkoušet a udělám na to nějakou recenzičku, co vy na to?
  • Plánuju, co budu dělat o víkendu: plavání, oslava u příbuzných, badminton.... Paralenuju.

  • A jak jste se měli vy? ;-)
Snad nemám prasečí chřipku :-D


30. 9. 2012

Školní minority report ;)

První týden v 3. semestru je úspěšně za mnou. A vážně netuším, jak to budu zvládat dalších 13, protože po tomhle jsem byla MEGA MEGA a ještě jednou MEGA unavená!!! =D Jak to lidi děláte? Mám dojem, že můj mozek ne a ne nastartovat.

Hned v pondělí ráno jsme se setkali s novým učitelem - externistou. Za každou 3. větou dělal sexistický narážky, zcela otevřeně mluvil o tom, jak se na jejich záchrance šuká (pardon) a o dalších věcech, které byste určitě nechtěli vědět... Jeho první reakce na mne, když četl prezenci, byla: "Vy byste se měla vdát, máte hrozný jméno!"... What the hell? Budu si na něj muset ještě nějaký čas zvykat, ale na příští hodinu rozhodně nepůjdu s výstřihem! ;)

V úterý to celkem šlo, místo praxí jsme si museli zařizovat praxe :D Večer jsem dokonce stihla i nějaký to 1, 2, 3 malá pivíčka a šla jsem spokojeně spát ve 12.

Ve středu nás čekalo nepříjemné překvapení v podobě písemky. Jo, 3. den školy! Samozřejmě, že nikdo nic neuměl :P Celkově se ten den dal přežít, protože nám něco odpadlo díky Strahov Open air - který pořádá naše škola. I tak jsem doma usnula u televize (což se mi normálně vůbec nestává).

Ve čtvrtek to bylo opravdu vyčerpávající, protože jsem měla od 8 do 8 (jak u nás říkáme: Máš desítku nebo dvanáctku?). Ranní přednáška odpadla, což jsem samozřejmě nevěděla -> je fajn být ve škole o dvě hodiny dřív... Dostala jsem k tomu navíc za úkol referát a 2 prezentace. Rozdělování stylem "Nikdo si nechce vzít prezentace, tak je udělá prvních pět lidí" mě vážně baví, když jsem jako první v pořadí.

Díky bohu, že byl v pátek státní svátek :) Celkově mi odpadla asi třetina výuky a stejně mě to unavilo. Celý prodloužený víkend jsem pak strávila buď u přítele nebo u sebe doma a střídavě jsem hlídala papoušky nebo králíčka. Do toho se snažím udělat tu jednu pitomou práci a nějak mi to nejde :(

Sameček

Papouščátka milují kolíčky a věšák je pro ně super prolejzačka. A co teprve prádlo, které mi pomáhají rozebrat (rozuměj rozkousat)! :D

Samička


Na chvilku jsem se od učení rozptýlila předěláváním vzhledu blogu. Jak se vám změna líbí? ;) Doufám, že máte ve škole víc klidu a kratší vyučování!

Miky

19. 9. 2012

Za zvířátky

Po bláznivém pátku a sobotě jsem se musela trochu zrelaxovat, a tak jsem navrhla přítelovi, jestli se nezajdeme projít. Ráda chodím do lesa, který se jmenuje "Bažantnice" a nachází se jen kousíček od místa, kde bydlím. Navíc kolem něj chodíme i běhat. Zvykli jsme si procházet se právě v něm a po jeho okolí, protože je to tam prostě krásné v jakoukoliv roční dobu ;) Vzali jsme s sebou i staré pečivo, jelikož jsme předem věděli, že zajdeme k rybníku, kde pravidelně krmíme kačenky a kačery :)



V pondělí jsem musela jít na studijní oddělení zařídit hromadu věcí. Tušila jsem, jaká obrovská fronta tam bude, takže jsem radši vyrazila hned na začátek úředních hodin. Počkala jsem si ve frontě skoro 2 hodiny... V té nevětrané chodbě jsem měla co dělat, abych s sebou nesekla o zem. Pak jsem dalších 20 minut vše zařizovala (paní je vážně zbržděná!). Abych se uklidnila, stavila jsem se cestou zpátky u babičky a dědečka. Dlouho jsem je neviděla a ony jsou na mé návštěvy docela zvyklí.

Zrovna byli v plném zápalu vaření a kuchtění, tak jsem se jala jim pomoci. Vypeckovala jsem všechny švestky (a že jich bylo asi 15 kg!! :D), obalila řízky a nakrájela brambory. Za odměnu jsem dostala oběd :)

To nejsou všechny švestky :D

Pro miláčka

S mákem i drobenkou

Dorazil i přítel a děda nás odvezl autem do centra města. Abu si koupil lístky na hokej (šílenství okolo Jágra :P). Potom jsme se procházeli už bez dědy městem a obhlíželi výlohy a obchody. Chtěla jsem najít nějakou inspiraci, co dát k blížícím se narozeninám právě zmiňovaného dědečka, ale místo toho jsem jen narážela na věci, které bych koupila sama sobě :D Nakonec jsem si koupila jen nezbytné věci do školy.
Když nám vyhládlo, koupili jsme si Fornetti a k tomu malinovku. Protože bylo stále ještě slunné a teplé odpoledne, sedli jsme si s tím vším na lavičku do zámecké zahrady a vyhlíželi medvídka v medvědáriu. Nejdřív jsme ho neviděli, a tak jsme se zabavili bubli fukem, který mi Abu jen tak koupil :)




No je vidět, že Abu není tak dobrý fotograf, protože nezachytil ani jednu z mých úžasně velkých bublin :D

 
Bublinky asi méďu vylákaly ven a my ho objevily, jak dřepí ve vodě.




Takovéhle dny mi budou moc chybět. Venku už není takové teplo a v pondělí mi začíná škola, kde budu od nevidím do nevidím. Musím si sama sobě slíbit, že se budu snažit alespoň o víkendech chodit ven :)