Zobrazují se příspěvky se štítkemOthers. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemOthers. Zobrazit všechny příspěvky

13. 12. 2012

Svíčkování na Vánoce

Asi si říkáte, co to melu. Ale my tu doma normálně svíčkujeme :D
Bráška měl vždycky rád třpytivé, lesklé a voňavé věcičky. A taky svíčky. Nedávno se asi v záchvatu dalšího sebeprojevování rozhodl, že si bude svíčky vyrábět sám. Jsou to tak 2 měsíce, kdy si nakoupil hromadu materiálu a od té doby vyrábí o 106 ;) Zkouší nové postupy, přidává vůně, mění barvy. Přiznám se, že pokaždé, když jdu kolem, zvědavě okukuju, jak to dělá.

A včera mi to už nedalo. Měla jsem takový den blbec, přišla jsem domů a chtěla jsem si nějak zlepšit náladu. Zahlídla jsem ho, jak jde vyrábět zase něco nového a v tu chvíli jsem se (celkem úspěšně;) ) zapojila do procesu! Okamžitě jsem pocítila vlnu euforie z toho, jak tvořím něco vlastnoručního :P Můžete si klepat na čelo, protože mnoho z vás dělá DIY, ale věřte mi, že tenhle pocit jsem už dlouho neměla. Já jsem táááák propadla všem těm povinnostem okolo. Měla bych si vynadat! :) Dříve jsem hrála na piáno, pletla různé spleténé provázky, dělala náramky, malovala... Kam se to podělo?

Přidávám názorné video, kde je vidět, jak nám Mirek likviduje kuchyň (jsem teď jediná, kdo ji používá na vaření). Mé dílo je ta druhá svíčka s fialovými kostičkami. Ještě to není finální produkt, teprve se učíme, ale i tak se mi moc líbí!


Přiznám se, že jsem lama, protože jsem neuměla utnout písničku, kde bych potřebovala. Na druhou stranu se mi ji ani krutě ustřihnout nechtělo, protože je tak boží :) Můžete si ji poslechnout celou a kdo ne, ten si to vypne. Konkrétně v klipu hraje Lenka a její "Show".

Rovnou přihazuji odkaz na další, kterou znám z reklamy. Poslední dobou se reklamy dají alespoň poslouchat, když už se na většinu z nich nedá koukat :D


1. 12. 2012

Copak bych si přála..

Kdyby mi někdo položil tuhle otázku a neblížily by se zrovna Vánoce, určitě bych odpovídala jinak. Věřte, že si opravdu přeji světový mír, taky aby se zvířátkům a přírodě neubližovalo a aby dětičky nebraly drogy. Jenže já na pohádky ani na zázraky nevěřím, i kdyby mi skřítek seděl přímo na nose :-P Jsem holt praktická žena :-D

Snažím se být na lidi kolem sebe hodná a rozdávat blízkým radost, protože to je v mé moci. Také pomáhám i cizím lidem a to v nepěkném období, kdy jsou něčím postižení nebo zranění, a doprovázím je tak k lepším zítřkům (nebo jim to alespoň přeji). Občas přispěji na nějakou sbírku, sdílím fotku zatoulaného nebo naopak nalezeného pejska a chodím ven krmit zvířátka. A co děláte Vy pro dobro svého okolí?

Blížící se Vánoce lidem připomínají, že by spolu měli trávit více hezkého času a být na sebe milí. Akorát mě mrzí, že po zbytek roku se na to hodně zapomíná. Jako optimista ale věřím v lepší časy a myslím si, že budoucí generace dětí bude o něco vychovanější než ti současní chuligáni :-P

A protože já jsem byla celý rok moooc hodná a nikoho jsem nezlobila, dovolím si Ježíškovi poslat tuhle "pohlednici zatím nesplněných přání" a třeba se mi i poštěstí :-)


  1. teplé ponožky s bambulkami a podrážkou
  2. kniha Dokonalý pár
  3. čajový set v japonském stylu
  4. sypané ovocné čajové směsi
  5. pekárna na jablíčka
  6. fondue set
  7. společenská hra Ubongo
  8. hřejivé zimní pyžámko

PS: Už jste napsali Ježíškovi? ;-) To musí být strašnýho papírování, ani mu tu korespondeni nezávidím :-DDD

24. 10. 2012

Autumn


Dorazil k nám podzim ...

Moje mamka je takový malý velký blázen do výzdoby a minimálně každého čtvrt roku vše mění podle ročního období. Takhle to dnes vypadá u nás po jejím náletu :-P Chlapi v rodině tyhle "serepatičky" (jak tomu říkají) nemají moc rádi a tvrdí, že se na ně akorát chytá prach :-D
Já si na to sice úplně nepotrpím, ale vůbec mi to nevadí a alespoň to nahodí tu správnou roční atmosféru ;-)

Jak to vypadá u Vás? Vyrábíte si ozdůbky, a nebo máte spíš "pánský" (muži by řekli praktický) přístup k věci?



Moji oblíbení ;-)


V kuchyni


Trpasličí fotky pro trpaslíky!




K svátku: dostala jsem hodně žlutých květin :-D

22. 10. 2012

Co mám v plánu ...

Ahoj všem :)
Tak jakpak se máte? Nebojíte se jít ven do té mlhy? Nebo jste radši zalezlí doma a lenošíte? Mě osobně tohle počasí pořád uspává. Takže si asi půjdu udělat můj spešl hrníček kapučína, který má ve skutečnosti s kapučínem společný leda tak název :-D Já totiž nesnáším kafe (smrdí, je ošklivý, no prostě brrrrr). Takže si smíchám sáček ochuceného kapučína - například s vanilkovou nebo čokoládovou příchutí - přisypu asi 10 lžiček cukru, promíchám a zaliju alespoň 300 ml horké vody. K tomu ještě doliju mlíčko, abych to ještě víc zjemnila. No, kdo pije kafe, asi se chytá za hlavu :-)))

Dneska nám k radosti všech odpadla část výuky, a ráda bych nově získaný čas věnovala blogu, protože jsem tu už hooodně dlouho nebyla. Přemýšlím, čím to tu zpestřit. Vím, že zatím jsem předvedla jen hodně dlouhé spíš kecací články. To jsem totiž celá já --> když se rozepíšu, už mě nic nezastaví :-P

A co jsem zatím vymyslela...?
  • Právě se odhodlávám ke svému prvnímu videu. Hlasivky by snad už měly spolupracovat, nedávná nemoc jim dala pěkně zabrat. I tak jsem z toho dost nervózní ...
  • Půjčila jsem si od brášky jeho lepší foťáček, takže už můžu něco hezkého nafotit. Ukážu Vám, jak to tu máme hezky podzimně vyzdobené a možná, že ho vytáhnu i ven, kde se naplno projevil můj milovaný barevný podzim :-)
  • Chtěla bych napsat článek o obchůdkách, které mám ráda.
  • Představím Vám své zvířecí i jiné miláčky.
  • A další věci si nechám jako překvapení zas na jindy :-P
Těšíte se? Máte nějaké nápady, otázky a tak dále? Byla bych za ně moc ráda, protože se chci zlepšovat a zkvalitňovat svůj blog, jak jen budu schopná! ;-)

Malá upoutávka :-)

7. 10. 2012

Můj názor

Ahoj! :)

Jsem rozladěná, ...
Myslela jsem si, že se budu vyhýbat blogu, dokud se nevyléčím. Ale psát se dá i z postele, že? A hlavně, přinutila mě k tomu ta včerejší šílenost, která se odehrála na blogu Bezegy. Nebyla bych správná kámoška, kdybych s k tomu nevyjádřila.

Co na to říct? Chvilkama jsem dost rozpačitá. Moje povaha je totiž taková, že se prakticky za každou cenu snažím vcítit do druhého. Prostě někoho jen tak neodsoudím, dokud nezvážím všechna PRO a PROTI, která mě v tu chvíli napadnou.
Tááákže: Myslím, že tady hodně lidí přestřelilo. Bez, hodně čtenářů (hlavně anonymové se zase blejskli), a samozřejmě dotyčný hacker. Jeho čin je bez debat odsouzeníhodný, o tom není pochyb. Ani se mi nechce přemýšlet, kdo to mohl být. 

Samotné vloupání na blog se určitě dotklo všech ostatních bloggerů. Připomíná nám to, jak je potřebné hlídat si soukromí a zabezpečovat se. Přiznám se, že já mám dobře asi tak 1 heslo :-P

Ke Kátě. Znám ji a tak mě u ní moc věcí nepřekvapí. Je trošku cholerik - sama to o sobě tvrdí. Naštěstí patří mezi ty, co si to uvědomují a hlavně se s tím snaží něco udělat. Snaží se ohlídat. Tentokrát se jí to tolik nepovedlo a vybouchla. Taky měla proč. Jasně, že se můžete ke všem tvářit jako mílius. Ale stejně to na vás někdy dolehne. A teď to byla ta chvíle. Řekněme si to na rovinu: kdo z vás někdy přešlápl meze slušnosti? Aneb první hoď kamenem.... Někdo jí tam vyčítal, že se měla klidnit, ale sám reagoval dost podrážděně. Všichni poučovaly všechny (až mě to chvílema přišlo vtipný). 
Někteří zas špatně snášejí holou pravdu. Kačka si dovolila své názory říct pěkně z ostra a nezabalené do sladkých slov. A docela jí rozumím. Člověk někdy musí ostatní seřvat, aby ho konečně začali v jeho přání respektovat. Asi se jí stejně jako mě často stává, že pořád někomu něco opakuje a ten dotyčný na ní stejně se*e. Kolikrát tam už říkala, že není Ebay poradce.... Hm? ;-)

Četla jsem její Hate článek jako jedna z prvních a rozhodně z něj arogantnost nečišila ani trošku. Některým lidem to samozřejmě tak nepřipadá a já jim to neberu. Ale znám Bez a můžu o ní říct leccos. Ale že je arogantní? Ani trochu! Naopak od lidí slýchávám mnohem horší věci. Mne se ten článek nijak nedotkl a ani mi nepřišlo, že všechny 13tky hází do stejného pytle. Byl to jen příklad a všichni se toho hned chytly, některých se to dokonce osobně dotklo. Mně je taky kolem dvacítky. Ale vyspělá jsem tak, jak se cítím a chovám ke svému okolí, ne podle věku.

Co se týče samotných podbodů v jejím textu, nemůžu říct, jestli je vše pravda - protože s tím jednoduše nemám tu zkušenost (jistě taky přijde). V tomhle souhlasím s některými komentáři => některé dívky nemusí vědět, že už se na to někdo ptal a pod. Víc trpělivosti, BEZ! To ti říkám i já ;-)
Hodí se to do života, kterej se s nikým nemazlí.

Suma sumárum? Než budete někdo vkládat komentáře i články, zastavte se, prosím, předtím než začnete psát ... a zhluboka se nadechtněte. Mělo by to pomoct ;-) Snažte se vcítit do druhého. Když jsem čtenář, nebudu se ptát na každou blbost. Když jsem autor blogu, nebudu psát obecně, protože to může urazit i lidi, o kterých to vůbec nebylo. A bohužel u podobných témat musím vždy citlivěji volit slova.



Vím, že někteří Bezegu neznají tolik jako já, takže je článek mohl hodně (spíše negativně) překvapit. Takže je neodsuzuji. Ale ponoukám vás, abyste se zamysleli ještě nad nečím, než tenhle extra dlouhý příspěvek dokončím... Co k tomu vedlo? Zajímal jste se někdo o to, co jí trápí, nebo jste jí jen "všichni" vzývali a mysleli si, že je Bohyně, co všechno zvládne..? Že ji můžete otravovat dotazy, které patří spíše odbornicím na mezilidské vztahy, protože ona má hafo času a rad na rozdávání..? Tyhle otázky nemířím na všechny, protože mezi bloggery vidím i inteligetní lidi (dle vzkazů). Stejně si ale myslím, že se někoho dotknou ;-)

Tak pa - už je zase tolik hodin! :-O Mějte se dobře, ať se vám nemoc vyhýbá a buďte k sobě hodní :-*

3. 10. 2012

Poděkování

A než půjdu spát (nepochybuji, že nad těmi knížkami usnu :D), moc ráda bych chtěla poděkovat své báječné kamarádce Kačence Duckové za sice nechtěnou, ale krásnou reklamu :)

Jsem moc ráda, že tě mám Kačí :-*

Chytrá to žena, má obrovskou pravdu, že už se skoro vůbec nevídáme. Alespoň takhle může občas nahlédnout do mého všedního života. A vás ostatní tu také moc ráda vítám ;) Doufám, že se tu nebudete nudit a dozvíte se něco víc ze života obyčejně neobyčejného magůrka, který ale neškodí >:-)

Nejlepší věcí na gymplu bylo, že jsem tam poznala ty nejlepší kamarádky <3

22. 9. 2012

My day - random photos Vol. 1

Za pár hodin jdu na párty mojí kamarádky a ještě ani nemám vybrané oblečení. Tááákže, protože nemám moc času na psaní, rozhodla jsem se udělat spíš random photo článek :) Kvalita fotek není zrovna ideální, protože jsem je pořizovala mobilem, ale snad se vám to bude líbit ;)


Kdopak chodí na koláček?
 
Slečinka se nechtěla fotit :P
Troška relaxování ;-)

Večer jsme u sestřenky hráli naši OBLÍBENOU hru :-P

Jejich pes miluje hrušky... Už jste to někdo viděl? :D
Extra zdravá večeře v půl 1. ráno..  Přenesla jsem toastovač z 18. století k přítelovi do pokoje, abych nevzbudila jeho mámu, a tam si v poklidu grilovala párky =D
















Tohle, zastánci zdravého životního stylu, prosím přehlédněte :)))