Zobrazují se příspěvky se štítkemSchool. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemSchool. Zobrazit všechny příspěvky

25. 11. 2012

Zaneprázdněnost.. je u konce! Juchůůů :)

Ahoj lidičky :)
Tak jsem asi po dvou týdnech zpátky na blogu. Určitě dneska strávím veškerý volný čas pročítáním vašich blogů :D Měla jsem moc práce do školy. Naštěstí mám všechno prozatimní hotové, testy také (některé o fous, ale na to se historie neptá :P).
Mezitím jsem sbírala inspiraci a shromažďovala nápady, o čem a jak napsat.. Už se tvoří článek o tom, jak myšička experimentovala v kuchyni :D Dort se mi povedl a byl vážně dobrý, takže vám k tomu přihodím i recept ;)

A co se u mě dělo?

Takto vypadal zkušební dort před tím promočním. Byl malý, hutný a celkem dobrý. Nechtěla jsem riskovat, a tak jsem nový recept vyzkoušela s předstihem. Mám radši nadýchanější těsto a navíc ho bylo málo, takže jsem se nakonec uchýlila k domácí klasice :)


POPELKA EXISTUJE!


Poprvé v životě jsem ochutnala dýňovou polévku. Nenadchlo mě to, ani neurazilo. Ale další si už nedám..


Co mě naopak velmi potěšilo, byly tyto pravé Hořické trubičky, které mi přivezl přítel odněkud z hor. Lepší jsem v životě nejedla.. tolik skořice, co v nich bylo.. ááách O:-)

Tímto uzavírám fotky s jídlem a zde následují další ze života.. většinou ze školy, kde jsme měli i studentskou párty (vlastní fotku nemám, takže nic nemůžu ukázat) + jsem byla na párty v pátek s holkama, ale nějak jsme se nefotily (nechápu proč, strašně hezky jsme se vyfikly :D).


Mám hroznýho nerva z lezení. Nejde mi to, pořád padám, potí se mi  ruce a tepovka se mi konstatně drží hodně vysoko :D Minulý pátek jsme trénovali pády. Nakonec jsem se odhodlala a vše ve zdraví přežila, ale garantuji vám, že už mě k tomu nikdo nikdy nedonutí!


Musela jsem oříznout fotku, takže se omlouvám za kvalitu :P Tohle bylo cvičení, kde jsme trénovali krizovou intervenci. Kromě odborné pomoci jako takové jsme řešili agresivní jedince na place, komunikaci s ním a jak se chovat, když na vás někdo míří pistolí. Asi byste to neřekli, ale pro nás to byla zábava. Jsme pošahaný ... :D

Snad nevadí, že tam mám cizí lidi, ale holkám není vidět do obličeje. To jsme sehraný tým, co? Tyhle hodiny jsou prostě nejzáživnější :)

Možná vás nebaví, že sem dávám často fotky ze školy. Ale to je můj denní chleba a fotky od jinud skoro nemám. Tak to prostě je. Alespoň je to něco jiného, co jinde neuvidíte :-P
Mějte se zatím fajn, večer sem přidám avizovaný článek o dortíku ;)

PS: a něco na zasmání... Toto video jsem natočila včera večer s drobečkama nenažranýma.. Nazvala jsem ho: "Čí je ta kaše?" :-D

31. 10. 2012

Šmélo článek :-)

Mám tu pro vás jen takový rychlý soupis poznatků za tento týden, protože toho mám opravdu moc a na blog už příliš času nezbývá. Taky si necháváte učení na poslední chvíli? :-D U mě klasika! Zítra mě čekají další dva testy a já dělám co? Úspěšně prokrastinuju na internetu :-))


  1. Konečně jsem vyhrabala zimní boty ze sklepa... To je taková úleva, když je nohám teploučko .)
  2. Asi začínám být rozmazlená. Napouším si vanu horkou vodou a dokonce jsem zapnula i topení. Dříve jsem se spíš sprchovala a když byla zima, tak se víc oblékla nebo zahřála pohybem.
  3. Je to zhruba tři dny, co jsem začala plánovat, jak upeču přítelovi dort. Bude to pro mne velký experiment, takže se trochu bojím, jak to dopadne. I tak jsem natěšená jako malé dítě. Myslím, že z toho budu mít větší radost než Abu :-D Mimochodem, koukáte někdo na seriál "Báječné dorty"? Zbožňuju pečení, až si někdy říkám, že jsem si vybrala blbou školu :-P
  4. Se školou souvisí další bod. Ten sprostý pán učitel, o kterém jsem se již dříve zmiňovala, si mě pořád chtěl přidat na FB. Šťouchal do mě a tak a já ho ignorovala, ignorovala.. až do pondělka. Měla jsem asi dobrou náladu, nebo co mě to popadlo. Teď toho docela lituju ... Včera večer mi začal psát a pro jistotu i dneska ráno. Je to teda síla. Máte s něčím podobným zkušenosti? Dosud by mě nenapadlo, že existuje něco horšího než "My mom's on facebook" :-D
  5. Včera jsem viděla porod císařškým řezem. Čím dál tím víc se utvrzuji v tom, že chci pracovat s dětmi. Asi jsem si vybrala blbou školu...
  6. Mám ráda praktické vyučování. Fakt hrozně moc. Nikdy jsem se nešprtala a od malička se neumím učit (navíc čtu hrozně pomalu). Dneska jsme pro změnu trénovali sundavání motorkářské helmy, nasazování krčního límce atd. A za týden nás čeká vyprošťování z auta se vším všudy okolo. Doufám, že nebude moc velká zima :-)
  7. Chystám pro vás cyklus článků o lidech, kteří mi jsou svým způsobem blízcí. Jako první z nich uvedu svoji maminku, protože jsem s ní od počátku své existence. Někdo by mohl namítnout, že to platí i o mém dvojčeti, ale dáma má přednost ;-)
A jak se máte vy?  Co vás baví a co se změnilo v poslední době? Pište, jsem zvědavá :-)

Já jsem ten prcek vlevo..

3. 10. 2012

KO

Ano, jsem KO! :D
Nestěžuji si, to ne. Jen jsem stále vyčerpaná. Nemáte někdo tip, jak zvládnout 50 hodin školy za týden? ;) Byla jsem v knihovně a naivně jsem si myslela, že tam seženu nějaké knížky. Zdá se mi, že pro zdravotnické a lékařské obory mají tak jeden, dva výtisky k vypůjčení a myslím, že nebudu daleko od pravdy. Stejně jsem si nakonec vybrala 8 titulů a záhy jsem toho litovala. Určitě váží alespoň 8 kilo!! Táhla jsem to ve dvou taškách do školy a chodila s tím celý den. Teď mě čeká dlouhá noc, protože jsem si počkala s tvorbou prezentace na poslední chvíli (tradičně) :P

Takže velmi krátce: DOBROU NOC :o)


2. 10. 2012

Miminka

Dnes jsem poprvé byla na dětském oddělení jako studentka na praxi a ne jako dobrovolnice... Nástup byl v 8 ráno, a pak nás vrchní rozdělila do jednotlivých částí. Mne přiřadili na neonatologickou JIPku, tedy k těm nejmenším z nejmenších obyvatelů naší země :)

Šichta to byla pohodová. Mimča ani moc neplakaly a i to mi nevadí. Mnohem nepříjemnější je to neustálé pípání přístrojů. Skoro nebylo co dělat, takže jsem se zvládla i naučit něco nového z knížky, co mi dala na prostudování paní staniční. Pak mě provedla porodnicí a musím říct, že jestli to na mě někdy přijde, tak pojedu rozhodně k nám do Kladna.. Ale to je daleko! ;)

Každopádně jsem rozněžněná tak na 5 let dopředu. Holky, to je takovej oplodňovák!!! :D Byly tak křehcí, měkký (doslova gumový), roztomilý, neuvěřitelně maličký a pořád spinkaly ... ááááách. Mohla bych je uňufat :)

Chtěla jsem se o ten krásný a nezapomenutelný zážitek s vámi podělit, protože říct to přítelovi, tak by ho to mohlo slušně vylekat :D Upřímně, už se těším na to svoje budoucí. Jak to máte vy? Plánujete rodinu, nebo na to ani nemyslíte? ;)

Miky