22. 10. 2012

Co mám v plánu ...

Ahoj všem :)
Tak jakpak se máte? Nebojíte se jít ven do té mlhy? Nebo jste radši zalezlí doma a lenošíte? Mě osobně tohle počasí pořád uspává. Takže si asi půjdu udělat můj spešl hrníček kapučína, který má ve skutečnosti s kapučínem společný leda tak název :-D Já totiž nesnáším kafe (smrdí, je ošklivý, no prostě brrrrr). Takže si smíchám sáček ochuceného kapučína - například s vanilkovou nebo čokoládovou příchutí - přisypu asi 10 lžiček cukru, promíchám a zaliju alespoň 300 ml horké vody. K tomu ještě doliju mlíčko, abych to ještě víc zjemnila. No, kdo pije kafe, asi se chytá za hlavu :-)))

Dneska nám k radosti všech odpadla část výuky, a ráda bych nově získaný čas věnovala blogu, protože jsem tu už hooodně dlouho nebyla. Přemýšlím, čím to tu zpestřit. Vím, že zatím jsem předvedla jen hodně dlouhé spíš kecací články. To jsem totiž celá já --> když se rozepíšu, už mě nic nezastaví :-P

A co jsem zatím vymyslela...?
  • Právě se odhodlávám ke svému prvnímu videu. Hlasivky by snad už měly spolupracovat, nedávná nemoc jim dala pěkně zabrat. I tak jsem z toho dost nervózní ...
  • Půjčila jsem si od brášky jeho lepší foťáček, takže už můžu něco hezkého nafotit. Ukážu Vám, jak to tu máme hezky podzimně vyzdobené a možná, že ho vytáhnu i ven, kde se naplno projevil můj milovaný barevný podzim :-)
  • Chtěla bych napsat článek o obchůdkách, které mám ráda.
  • Představím Vám své zvířecí i jiné miláčky.
  • A další věci si nechám jako překvapení zas na jindy :-P
Těšíte se? Máte nějaké nápady, otázky a tak dále? Byla bych za ně moc ráda, protože se chci zlepšovat a zkvalitňovat svůj blog, jak jen budu schopná! ;-)

Malá upoutávka :-)

14. 10. 2012

Smutek

Ošklivá neděle! Asi to taky znáte. Už při vstávání se jakoby něco "změní" a pak to pokračuje v podobném duchu po celý den. Bude na tom něco pravdy, že, jak si nastavíte ráno, tak prožijete zbytek dne...

Asi se z toho potřebuji vypsat.. Nechci být totiž smutná, až za chvíli půjdu k přítelovi. Vždycky se snažím nepřenášet své problémy a negativní pocity na ostatní. Na druhou stranu není nejlepší v sobě všechny chmury skrývat a dát jim tak možnost se dál rozvíjet a "kynout".


Takže, co se stalo?
Od čtvrtka jsem bydlela u nejlepší kamarádky, abych jí tam pomohla s rekonstrukcí bytu. To vám byla idylka :) Dvě slečny, dokonale sladěné v kuchyni.. žádnej chlap nám tam nedělal bordel, neprděl, nesmrděl, nekrkal.. :D Intuitivně jsme si vymýšlely program, byly jsme spokojené, mohly jsme jen tak krafat, koukat na videa, pouštět si písničky... Nevyskytl se žádný problém. Teď na tyhle chvíle zasněně vzpomínám a říkám si, proč to takhle nejde pořád a všude.

Pak jsem přijela domů. Přišla tvrdá realita. Máma měla očividně zkaženou náladu díky 3 jiným věcem, ale já byla perfektní terč. Dnes jsme společně slavily její narozeniny a můj svátek. Tyhle situace jsou očividně dost stresový. Jinak si neumím vysvětlit, proč jsem dostala asi tak 3x seřváno za NIC.
A k tomu pořád samé rozkazy.... "pojedeš se mnou vybrat dort (a k tomu ještě 2 hodiny nakupovat), běž k babičce pro ty věci, které jsem chtěla... přijela jsi pozdě domů, ukliď si v pokoji, že mi pomůžeš udělat pohoštění?... uklidni papoušky, běž se věnovat sestřenkám, vem si ty papoušky k sobě, ať neřvou.... nalij holkám pití a postarej se o ně... proč se nestaráš o ty papoušky, běž utřít nádobí.... dej toho psa pryč, holky se ho bojí.... Michalo, okamžitě ty papoušky zavři.... jakto, že to nádobí ještě nemáš?.... Michalo, slyšíš mě, zavři ty papoušky... vyfoť můj dort.... atd atd atd...!!! :(
Jsem snad robot?

Podotýkám, že nejsem lenivá. Jsem dokonce hyperaktivní. O všechny se starám, věnuju se jim, jsem na všechny milá. A co za to? .. :/ Už se těším k přítelovi. Přeji si jen jedno: schoulit se hluboko, hluboko do jeho náručí, schovat se tam před těmi zlými lidmi a nevykukovat ani špičkou nosu! ;) Alespoň pro dnešek.
A až se z toho tvrdého světa trošku vzpamatuju, napíšu Vám i o těch hezkých zážitcích. Hlavně o nákupech z Prahy. Vlastně mě napadlo, o tom natočit video, co myslíte? :)

Přeji krásný zbytek večera a každý další den co nejpohodovější, ať už na Vás číhá cokoliv :))) Páá.

7. 10. 2012

Můj názor

Ahoj! :)

Jsem rozladěná, ...
Myslela jsem si, že se budu vyhýbat blogu, dokud se nevyléčím. Ale psát se dá i z postele, že? A hlavně, přinutila mě k tomu ta včerejší šílenost, která se odehrála na blogu Bezegy. Nebyla bych správná kámoška, kdybych s k tomu nevyjádřila.

Co na to říct? Chvilkama jsem dost rozpačitá. Moje povaha je totiž taková, že se prakticky za každou cenu snažím vcítit do druhého. Prostě někoho jen tak neodsoudím, dokud nezvážím všechna PRO a PROTI, která mě v tu chvíli napadnou.
Tááákže: Myslím, že tady hodně lidí přestřelilo. Bez, hodně čtenářů (hlavně anonymové se zase blejskli), a samozřejmě dotyčný hacker. Jeho čin je bez debat odsouzeníhodný, o tom není pochyb. Ani se mi nechce přemýšlet, kdo to mohl být. 

Samotné vloupání na blog se určitě dotklo všech ostatních bloggerů. Připomíná nám to, jak je potřebné hlídat si soukromí a zabezpečovat se. Přiznám se, že já mám dobře asi tak 1 heslo :-P

Ke Kátě. Znám ji a tak mě u ní moc věcí nepřekvapí. Je trošku cholerik - sama to o sobě tvrdí. Naštěstí patří mezi ty, co si to uvědomují a hlavně se s tím snaží něco udělat. Snaží se ohlídat. Tentokrát se jí to tolik nepovedlo a vybouchla. Taky měla proč. Jasně, že se můžete ke všem tvářit jako mílius. Ale stejně to na vás někdy dolehne. A teď to byla ta chvíle. Řekněme si to na rovinu: kdo z vás někdy přešlápl meze slušnosti? Aneb první hoď kamenem.... Někdo jí tam vyčítal, že se měla klidnit, ale sám reagoval dost podrážděně. Všichni poučovaly všechny (až mě to chvílema přišlo vtipný). 
Někteří zas špatně snášejí holou pravdu. Kačka si dovolila své názory říct pěkně z ostra a nezabalené do sladkých slov. A docela jí rozumím. Člověk někdy musí ostatní seřvat, aby ho konečně začali v jeho přání respektovat. Asi se jí stejně jako mě často stává, že pořád někomu něco opakuje a ten dotyčný na ní stejně se*e. Kolikrát tam už říkala, že není Ebay poradce.... Hm? ;-)

Četla jsem její Hate článek jako jedna z prvních a rozhodně z něj arogantnost nečišila ani trošku. Některým lidem to samozřejmě tak nepřipadá a já jim to neberu. Ale znám Bez a můžu o ní říct leccos. Ale že je arogantní? Ani trochu! Naopak od lidí slýchávám mnohem horší věci. Mne se ten článek nijak nedotkl a ani mi nepřišlo, že všechny 13tky hází do stejného pytle. Byl to jen příklad a všichni se toho hned chytly, některých se to dokonce osobně dotklo. Mně je taky kolem dvacítky. Ale vyspělá jsem tak, jak se cítím a chovám ke svému okolí, ne podle věku.

Co se týče samotných podbodů v jejím textu, nemůžu říct, jestli je vše pravda - protože s tím jednoduše nemám tu zkušenost (jistě taky přijde). V tomhle souhlasím s některými komentáři => některé dívky nemusí vědět, že už se na to někdo ptal a pod. Víc trpělivosti, BEZ! To ti říkám i já ;-)
Hodí se to do života, kterej se s nikým nemazlí.

Suma sumárum? Než budete někdo vkládat komentáře i články, zastavte se, prosím, předtím než začnete psát ... a zhluboka se nadechtněte. Mělo by to pomoct ;-) Snažte se vcítit do druhého. Když jsem čtenář, nebudu se ptát na každou blbost. Když jsem autor blogu, nebudu psát obecně, protože to může urazit i lidi, o kterých to vůbec nebylo. A bohužel u podobných témat musím vždy citlivěji volit slova.



Vím, že někteří Bezegu neznají tolik jako já, takže je článek mohl hodně (spíše negativně) překvapit. Takže je neodsuzuji. Ale ponoukám vás, abyste se zamysleli ještě nad nečím, než tenhle extra dlouhý příspěvek dokončím... Co k tomu vedlo? Zajímal jste se někdo o to, co jí trápí, nebo jste jí jen "všichni" vzývali a mysleli si, že je Bohyně, co všechno zvládne..? Že ji můžete otravovat dotazy, které patří spíše odbornicím na mezilidské vztahy, protože ona má hafo času a rad na rozdávání..? Tyhle otázky nemířím na všechny, protože mezi bloggery vidím i inteligetní lidi (dle vzkazů). Stejně si ale myslím, že se někoho dotknou ;-)

Tak pa - už je zase tolik hodin! :-O Mějte se dobře, ať se vám nemoc vyhýbá a buďte k sobě hodní :-*

5. 10. 2012

5. října v bodech

  • Dojíždění do Prahy mi vůbec nechybělo :-P
  • Na první lekci v lezení jsme nelezli. Za to jsme se naučili uzly a poslechli si, kolik lidí okolo našeho vyučujícího se zabilo nebo zranilo při horolezectví. Dobrý vědět!
  • Po letní přestávce si zase musím zvyknout na metro :-D
  • Po letní přestávce si ráda zvyknu na bageterii Boulleward (mňam mňam mňam).
  • První cvika ze sebeobrany - učitel, s kterým si tykáme, je naprosto super. Všechny ty bojové pohyby dělá s lehkostí baletky. Obdivuju ho! ;-) Nám to už tak dobře nešlo, ale pochválil nás.
  • Kámoška nemá čas 2 minuty, aby mi odepsala na blbou sms... :-(
  • Jinačí kámoška měla naopak čas dvě hodiny :-)
  • To počasí, sportování a celkové vytížení týdne mi snížilo imunitu. Něco na mě leze. Čajíčkuju.
  • Rozhodla jsem se rozloučit s některými knížkami (žlutá bible a spol.) a prodám je. Krize je krize :-P
  • Dostala jsem balíček první objednávky z Oriflame. Budu zkoušet a udělám na to nějakou recenzičku, co vy na to?
  • Plánuju, co budu dělat o víkendu: plavání, oslava u příbuzných, badminton.... Paralenuju.

  • A jak jste se měli vy? ;-)
Snad nemám prasečí chřipku :-D


3. 10. 2012

Poděkování

A než půjdu spát (nepochybuji, že nad těmi knížkami usnu :D), moc ráda bych chtěla poděkovat své báječné kamarádce Kačence Duckové za sice nechtěnou, ale krásnou reklamu :)

Jsem moc ráda, že tě mám Kačí :-*

Chytrá to žena, má obrovskou pravdu, že už se skoro vůbec nevídáme. Alespoň takhle může občas nahlédnout do mého všedního života. A vás ostatní tu také moc ráda vítám ;) Doufám, že se tu nebudete nudit a dozvíte se něco víc ze života obyčejně neobyčejného magůrka, který ale neškodí >:-)

Nejlepší věcí na gymplu bylo, že jsem tam poznala ty nejlepší kamarádky <3

KO

Ano, jsem KO! :D
Nestěžuji si, to ne. Jen jsem stále vyčerpaná. Nemáte někdo tip, jak zvládnout 50 hodin školy za týden? ;) Byla jsem v knihovně a naivně jsem si myslela, že tam seženu nějaké knížky. Zdá se mi, že pro zdravotnické a lékařské obory mají tak jeden, dva výtisky k vypůjčení a myslím, že nebudu daleko od pravdy. Stejně jsem si nakonec vybrala 8 titulů a záhy jsem toho litovala. Určitě váží alespoň 8 kilo!! Táhla jsem to ve dvou taškách do školy a chodila s tím celý den. Teď mě čeká dlouhá noc, protože jsem si počkala s tvorbou prezentace na poslední chvíli (tradičně) :P

Takže velmi krátce: DOBROU NOC :o)


2. 10. 2012

Miminka

Dnes jsem poprvé byla na dětském oddělení jako studentka na praxi a ne jako dobrovolnice... Nástup byl v 8 ráno, a pak nás vrchní rozdělila do jednotlivých částí. Mne přiřadili na neonatologickou JIPku, tedy k těm nejmenším z nejmenších obyvatelů naší země :)

Šichta to byla pohodová. Mimča ani moc neplakaly a i to mi nevadí. Mnohem nepříjemnější je to neustálé pípání přístrojů. Skoro nebylo co dělat, takže jsem se zvládla i naučit něco nového z knížky, co mi dala na prostudování paní staniční. Pak mě provedla porodnicí a musím říct, že jestli to na mě někdy přijde, tak pojedu rozhodně k nám do Kladna.. Ale to je daleko! ;)

Každopádně jsem rozněžněná tak na 5 let dopředu. Holky, to je takovej oplodňovák!!! :D Byly tak křehcí, měkký (doslova gumový), roztomilý, neuvěřitelně maličký a pořád spinkaly ... ááááách. Mohla bych je uňufat :)

Chtěla jsem se o ten krásný a nezapomenutelný zážitek s vámi podělit, protože říct to přítelovi, tak by ho to mohlo slušně vylekat :D Upřímně, už se těším na to svoje budoucí. Jak to máte vy? Plánujete rodinu, nebo na to ani nemyslíte? ;)

Miky